Vēlētājiem

Kas ir Jauniešu Saeima?

Lai jauniešiem būtu iespēja gūt reālu pieredzi līdzdalības demokrātijas īstenošanā, arī 2014.gadā tiek rīkota Jauniešu Saeima, kuras laikā 100 jauniešiem no visas Latvijas būs iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem, kā arī iegūt pieredzi, ko nozīmē būt deputātam – tautas vai šajā gadījumā – jauniešu pārstāvim.

 

Kad notiek Jauniešu Saeimas vēlēšanas?

Jauniešu Saeimas vēlēšanas – kandidātu ideju reģistrēšana, vēlēšanu kampaņa un balsošana – norisinās no 2014.gada 20.februāra pulksten 00.00 līdz 2014.gada 16.marta pulksten 23.59! Visas aktivitātes notiek vienlaikus – tiklīdz kandidāts ir piereģistrējis savu ideju, balsotājs par to jau var balsot! Paralēli kandidāti izvērš savu vēlēšanu kampaņu – tāpat kā Saeimas vēlēšanu kampaņā, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi, un programmas vietā ir viena ideja, kas kandidātam liekas svarīga, lai to risinātu valsts līmenī.

 

Kas drīkst balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās aicināti piedalīties, galvenokārt,  jaunieši, jo spriests tiks par jauniešiem aktuāliem jautājumiem, bet autorizēties balsošanai var ikviens, kam ir www.draugiem.lv profils. Ja Tev tāda vēl nav, aicinām reģistrēties www.draugiem.lv!

 

 

Kā var nobalsot?

Jauniešu Saeimā kandidātu ideju reģistrācija un balsošana par tām notiek vienlaikus – no 2014.gada 20.februāra pulksten 00.00 līdz 2014.gada 16.marta pulksten 23.59. Ienāc mājaslapā www.jauniesusaeima.lv, autorizējies ar www.draugiem.lv pasi, iepazīsties ar kandidātu pieteiktajām idejām, izvēlies sev vistuvāko un nobalso!

 

Kandidātu idejas ir sagrupētas 5 galvenajos tematos:

 • Izglītība un kultūra
 • Veselība un sociālā aizsardzība
 • Tautsaimniecības ilgtermiņa attīstība
 • Es un Eiropas Savienība
 • Mana ideja Latvijai

Izmantojot atlases instrumentus, idejas vai kandidātus vari meklēt pēc:

 • vēlēšanu apgabala (Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale vai Rīga)
 • novada/pilsētas
 • izglītības iestādes
 • tēmas
 • vārda un uzvārda

Katrs vēlētājs var nobalsot tikai par 1 kandidāta piedāvāto ideju, bet savu izvēli vēlēšanu laikā drīkst mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta idejas pie cita. Savas balss “atrašanās vietu” vēlētājs var mainīt neierobežoti līdz 2014.gada 16.martam, kad balsošana tiks slēgta. Balss tiks tam kandidātam, pie kura idejas tā būs 16.martā pulksten 23.59.

 

Citas iespējas

 • Tu vari savam kandidātam – favorītam – palīdzēt iegūt vēlētāju atbalstu, popularizējot kandidāta ideju, piemēram, sociālajos tīklos, skolā, jaunatnes organizācijās, pašvaldībā!

 

 • Lai uzzinātu vairāk par Latvijas Republikas Saeimas darbu, likumprojektu pieņemšanas gaitu un līdzdalības iespējām, aicinām iepazīties ar sadaļu "Ceļā uz Jauniešu Saeimu".

 

 

Iesaki mūs!

Kontakti

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

© Jauniešu Saeima

Jauniešu Saeimas mājaslapa tapusi pēc biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" ierosmes un par F.Eberta fonda līdzekļiem