Par Jauniešu Saeimu

Lai jauniešiem būtu iespēja gūt reālu pieredzi līdzdalības demokrātijas īstenošanā, Saeima jau ceturto gadu pēc kārtas īstenoja projektu "Jauniešu Saeima". 4.Jauniešu Saeimas laikā 100 jauniešiem no visas Latvijas bija iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem, kā arī iegūt pieredzi, ko nozīmē būt deputātam - tautas - vai šajā gadījumā jauniešu - pārstāvim.

Projekta pirmajā posmā - vēlēšanu kampaņā - jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem interneta lapā www.jauniesusaeima.lv sacentās ar savām idejām, lai kļūtu par vienu no 100 4.Jauniešu Saeimas deputātiem. Kandidēšana un balsošana mājaslapā notika no 2014.gada 20.februāra līdz 2014.gada 16.martam.

Otrajā posmā - 25.aprīlī - 100 populārāko ideju (par kurām tika atdots lielākais balsu skaits) autori tika aicināti uz Saeimas namu. Jauniešu Saeimā iekļuvušajiem jauniešiem bija iespēja mācīties, ko nozīmē debatēt, pierādīt kolēģiem savas idejas pamatotību un tās ieviešanas nepieciešamību, meklēt kompromisus. Dienas noslēgumā Jauniešu Saeimas sēdē tika pieņemtas deklarācijas.

 

Iesaki mūs!

Kontakti

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

© Jauniešu Saeima

Jauniešu Saeimas mājaslapa tapusi pēc biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" ierosmes un par F.Eberta fonda līdzekļiem